Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/17 odbyła się tradycyjnie 1 września o godz. 9.00. Uświetnili ją swoją obecnością znamienici goście- Prezydent Miasta Ciechanów pan Krzysztof Kosiński oraz wiceprezydent pan Krzysztof Kacprzak. Bardzo przyjemnie było nam widzieć licznie przybyłych rodziców z przewodniczącym Rady Rodziców panem Pawłem Dobrzynieckim na czele. Szkolna kadra nauczycieli i pracowników obsługi z uśmiechem rozpoczynała kolejny rok ciężkiej pracy.

Pani dyrektor Anna Zadrożna serdecznie powitała wszystkich zebranych, zwracając uwagę szczególnie na najważniejsze osoby w szkole- na uczniów. Pan prezydent Krzysztof Kosiński wygłosił krótkie przemówienie okolicznościowe, w którym m.in. wyraził zadowolenie z postępu prac na terenie dawnego boiska szkolnego, które jest aktualnie przekształcane w kompleks sportowo- rekreacyjny przeznaczony dla uczniów naszego gimnazjum, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta.

Po oficjalnej części uczniowie klas II i III udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych, a pani wicedyrektor Anna Kaczorek przeczytała listy klas pierwszych oraz nazwiska wychowawców w celu  zapoznania uczniów z opiekunami. Nowe oddziały szkolne sprawiają bardzo dobre wrażenie. Życzymy im, aby jak najszybciej poczuły się w gimnazjum jak u siebie. Wszystkim uczniom życzymy samych piątek, a nauczycielom wyłącznie sukcesów.

Uroczystość przygotowali: p. M. Rapacka-Mazur z uczniami  z kl. 3 A, p. E. Krętkowska z chórem szkolnym, p. I. Turowska z kołem plastycznym i p. M. Otłowski z uczniami z kl. 3 D. Bardzo dziękujemy.