W Miejskim Tygodniu Profilaktyki pod hasłem „Profilaktyka Sportowo-Antynałogowa” uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego ”Powiedz Nie”  w wykonaniu wirtuoza perkusji-Wiesława Błaszkiewicza.

23.09.2016 uczniowie klas 3a i 1c reprezentowali naszą szkołę w podsumowaniu Miejskiego Tygodnia Profilaktyki podczas którego odbył się koncert profilaktyczny „Jeden krok do przodu” w wykonaniu zespołu POZIOM 600. Zespół brał udział w Festiwalu Muzyków w Jarocinie, jest laureatem XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole – debiuty.