17 października pracownicy szkoły i uczniowie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii głos zabrali p. dyrektor Anna Zadrożna, przewodniczący Rady Rodziców p. Paweł Dobrzyniecki, p. wizytator Anna Maliszewska. Padło wiele ważnych słów podkreślających wyjątkowość pracy z młodzieżą .

Październikowe święto to idealna okazja do przyznawania nagród i wyróżnień. Pani Małgorzata Włoczewska została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Ciechanów, panie: Grażyna Cieślak, Marzena Lachowicz, Irena Turowska, Iwona Brulińska, Renata Pęczkowska- Ropelewska, Małgorzata Szustoska otrzymały nagrody dyrektora.
Niezwykłe prezenty przygotował samorząd uczniowski z Darią Górniewską na czele.  Ich pomysłodawcy i wykonawcy wykazali się niezwykłą przenikliwością i „rentgenowską” wręcz wiedzą na temat nauczycielskich osobowości. Wszystkim pedagogom było niezwykle miło.
Stan prawdziwej przyjemności utrzymał się jeszcze długo dzięki pięknej części artystycznej. Wystąpili uczniowie z kl. 2 C i chóru szkolnego przygotowani przez panie Ilonę Kińską i Emilię Krętkowską. Dekorację wykonali uczniowie z koła plastycznego pod kierunkiem pani Ireny Turowskiej, o nagłośnienie zadbali podopieczni pana Marka Otłowskiego- chłopcy z 3 D.