„Jesteśmy dumni, że to właśnie przy naszej szkole powstał cały kompleks wspaniałych boisk sportowych”- powiedziała jedna z prowadzących, Julia Olszewska z 2 E podczas uroczystości z okazji oficjalnego oddania do użytku kompleksu sportowego wybudowanego przy Gimnazjum nr 3 w okresie lipiec- listopad 2016 r.

Na nowym boisku 17 listopada o godz. 11.00  spotkali się przedstawiciele samorządu i władz lokalnych z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego panem Adamem Struzikiem,  Prezydentem Miasta Ciechanów panem Krzysztofem Kosińskim i Wiceprezydent  Miasta Ciechanów panią Potocką-Rak na czele, dyrektorzy placówek oświatowych, sportowych i artystycznych, sportowcy, miłośnicy sportu oraz  panie dyrektor, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie.

Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Anna Zadrożna, następnie przemówienia wygłosili pan  Marszałek Województwa Mazowieckiego  i pan Prezydent Miasta Ciechanów. Uroczyście została przecięta biało- czerwona wstęga, a reprezentanci gimnazjalnych sportowców złożyli okolicznościową przysięgę.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Jej przebieg „komentowali” Julia Krakowska i Adam Banasiak z 3 D.

Najpierw wyróżnieni zostali sportowcy- uczniowie naszej szkoły, którzy swoimi sukcesami rozsławili Polskę i Ciechanów na świecie. Na uznanie zasłużyły szczególnie siostry (bliźniaczki) Milena i Paulina Rutkowskie z 3 B.

Następnie można było podziwiać występ zespołu tanecznego, który na ostatnim przeglądzie Zespołów Tanecznych Cheerleaders  zajął I miejsce.

Potem Klaudia Krętkowska i Julia Kawecka z 1 A zaprezentowały układ taneczny z elementami gimnastyki artystycznej.

W naszym gimnazjum  2 razy w tygodni szkolą się przyszli mistrzowie taekwo-do pod okiem obecnych mistrzów panów Andrzeja Reducha i Pawła Szwejkowskiego. Pokaz ich umiejętności wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności.

Duży aplauz wywołał występ Roksany Mendel z 3 D i Huberta Pawlickiego (od września licealisty, niestety dla nas), reprezentantów formacji artystycznej FREAKSHOW, której opiekunką jest pani Agnieszka Grzejda (formacja została nominowana do Mistrzostw Świata federacji Word Artistic Dance, które odbędą się już 22-27 listopada w Libercu w Czechach- trzymamy kciuki).

O pozostawienie pięknych wrażeń postarała się bardzo utalentowana, a przy tym skromna i nieszukająca rozgłosu, wokalistka Alicja Stypik z 3 C.

O 13.00 na murawie naszego nowego boiska odbył się pierwszy mecz- pomiędzy drużyną przedstawicieli Urzędu Miasta, której kapitanem był pan  Krzysztof Kosiński, a drużyną nauczycieli wychowania fizycznego, której kapitanem był pan  Marek Rycicki. Zwyciężyli samorządowcy. Sytuację na boisku relacjonowali Adam Banasiak z 3 D i Bartosz Sychowski z 2 D.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, przede wszystkim pań Danuty Omiecińskiej i Agnieszki Sadłowskiej.