Tradycyjnie już 22 grudnia ostatnie  przed feriami świątecznymi chwile w szkole spędziliśmy wszyscy razem w sali gimnastycznej. Gimnazjalni artyści pod kierunkiem s. Katarzyny wystawili przepiękne jasełka.

Postacie Dzieciątka, Maryi, pastuszków i wszystkie pozostałe wyglądały typowo, zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami, zachowywały się natomiast dość oryginalnie. Król Herod nie wykazał się inteligencją, nie dostrzegł, iż jego pozycja jest zagrożona  i  diabły musiały się napracować, żeby go przekonać do czynienia zła. Pastuszkowie  (jeden z nich nazywał się Maciek Bond) bronili dobra przy pomocy pistoletów, więc posługujący się białą bronią Hetman- wysłannik Heroda – nie miał w starciu z nimi żadnych szans. Jak co roku dobro zwyciężyło, dając nam nadzieję na przyszłość. Emanująca miłosierdziem i pewna swojej wartości Maryja wygłaszała prawdy godne największych chrześcijańskich filozofów. Przedstawienie dawało do myślenia.

Nie zabrakło oczywiście znanych i lubianych kolęd wykonanych przez chór szkolny i solistki. Młodzież została przygotowana przez p. E. Krętkowską. Dekoracje wykonali uczniowie z koła plastycznego pod kierunkiem p. I. Turowskiej, o oprawę techniczną zadbali podopieczni p. M. Otłowskiego.

Na koniec p. dyrektor Anna Zadrożna  oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Paweł Dobrzyniecki złożyli wszystkim życzenia pięknie przeżytych świąt Bożego Narodzenia i wiele dobra w nadchodzącym 2017 r. Poprosili uczniów o przekazanie życzeń rodzicom.