Konkurs  wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej

Dnia 22 maja na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się dla klas pierwszych konkurs poświęcony życiu i twórczości Marii Konopnickiej, zorganizowany w ramach projektu członków klasy 2e.

Dzięki różnorodności konkurencji uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko ogólną wiedzą na temat naszej patronki, lecz także umiejętnościami aktorskimi czy plastycznymi. Uczestnicy stanęli w szranki przy układaniu tematycznych puzzli, rozwiązywaniu krzyżówki, odgrywaniu scenek, przedstawieniu plakatów oraz odpowiadaniu na pytania związane z życiorysem pisarki. Dodatkowo koledzy i koleżanki wspierali ich dopingiem.

Wszystko to oceniało jury w składzie: P. Dyrektor Anna Zadrożna, P. Anna Otłowska i P. Marta Skowrońska . Zwycięskie 1 miejsce zajęła klasa 1d, 2 miejsce - klasa 1b, 3 miejsce - klasa 1a, a 4 miejsce - klasa 1c. Uczniowie otrzymali po słodkim upominku, a rozdanie właściwych nagród odbyło się dzień później, podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Patrona.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na to, że postać Marii Konopnickiej stała się gimnazjalistom bliższa.