Ślubujemy!- uroczyście (i donośnie) oświadczyli uczniowie klas I, którzy 23 września mieli swoją uroczystość „zaprzysiężenia” w poczet gimnazjalnej braci. Towarzyszyli im licznie przybyli rodzice oraz nauczyciele. To piękne spotkanie przygotowali uczniowie klasy I A pod kierunkiem p. Marzeny Lachowicz. Chór pod batutą p. E. Krętkowskiej zaśpiewał hymn szkoły. Pomysłową dekorację zaprojektowały i wykonały pierwszoklasistki z koła plastycznego (przy pomocy starszych koleżanek, pod kierunkiem p. I. Turowskiej). O obsługę techniczną zadbali p. M. Otłowski z uczniami.

Z wielce pouczającą pogadanką zawitali do naszej szkoły 23 września przedstawiciele Straży Miejskiej. Mogliśmy się dowiedzieć, jakie mogą być konsekwencje ryzykownych zachowań na drodze, szczególnie w pobliżu przejazdów kolejowych.

Zwycięskie klasy odbierają nagrody za Ligę Klasową! Klasa 2 D, która zajęła I miejsce, na początku października wraz z wych. p. A. Otłowską jedzie do kina.

Uplasowani na II miejscu uczniowie klas: 3 C, 3 D i 2 A pod opieką p. I. Grzybowskiej, p. E. Gulczyńskiej, p. A. Sadłowskiej, p. D. Omiecińskiej i p. M. Rycickiego spędzili bardzo miło dzień w Ościsłowie (22.09.15). Było ognisko, wspólna z nauczycielami gra w piłkę nożną, siatkową i w badmintona, a także spacery po lesie i chwila zadumy przy grobach ofiar pomordowanych podczas wojny.

Z kolei zdobywcy III miejsca, uczniowie kl. 3 B, razem z wych. p. S. Talarowską poszli na pizzę (17.09.15).

Bilety do kina, pobyt w Ościsłowie i pizza zostały uczniom ufundowane.

III miejsce zajęła gimnazjalna drużyna w składzie: A. Czyżewski, B. Dziąba, D. Dziewanowski, J. Frąckiewicz, J. Kajciński, G. Konopski, H. Matusiak, S. Nowicki, Sz. Radkiewicz, B. Rygielski, P. Smoleński, D. Spejna, M. Szniter, M. Zagórski. Chłopcy, pod opieką p. Marka Rycickiego, reprezentowali szkołę podczas VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!