Rok szkolny 2016/2017 zakończył się!

„To ostatni dzień z moją klasą, dziś pożegnać czas mych przyjaciół …”- śpiewali uczniowie klas trzecich w ostatnich minutach przed otrzymaniem zaszczytnego tytułu absolwentów Gimnazjum nr 3 im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Uroczyste pożegnanie, które rozpoczęło się o 9.00, było bardzo wzruszające. Przemówienia p. dyr. Anny Zadrożnej, ks. proboszcza Zbigniewa Adamkowskiego i reprezentantki Rady Rodziców p. Joanny Krakowskiej zawierały wiele ciepłych, serdecznych słów i mądrych spostrzeżeń. Wręczanie nagród, wyróżnień zdawało się nie mieć końca. Możemy być naprawdę dumni z naszej młodzieży. Katarzyna Kaczorek i Daria Górniewska z III A otrzymały Nagrody I stopnia ufundowane przez Prezydenta Miasta Ciechanów. Równie zaszczytną Nagrodą II stopnia został uhonorowany Michał Jędrzejewski (także z III A).

O 11.00 do sali gimnastycznej zeszli uczniowie klas II i I. Zadebiutowała nowa klasa sztandarowa- II E, która przejęła zaszczytny obowiązek reprezentowania szkoły od kl. IIID. Radość z zaczynających się wakacji spotęgowana dumą z nagród i wyróżnień sprawiła, że wszystkie twarze były uśmiechnięte. Szczere podziękowania i wzajemna sympatia gwarantują, że wakacyjny wypoczynek stanie się czasem i bezpiecznym, i beztroskim, a we wrześniu szkoła będzie miejscem przyjaznym, do którego chętnie się wraca lub- rozpoczyna kolejny etap nauki (absolwenci).