Biblioteka

W naszej szkole działa biblioteka połączona z czytelnią wyposażoną w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Jest to miejsce, gdzie poza standardowym wypożyczaniem książek można przyjść skorzystać z ksero, przejrzeć prasę czy pograć w gry planszowe.

Prenumerujemy następujące tytuły prasowe:

„Victor gimnazjalista”

„Wiedza i życie”

„Poznaj świat”

„Tygodnik ciechanowski”

Dla nauczycieli : „Biblioteka w Szkole” , „Głos pedagogiczny” i  „Polonistyka”.

W tym roku szkolnym w ramach programu „Bezpieczna plus” biblioteka wzbogaciła się o pokaźny zbiór popularnych gier planszowych. Uczniowie, którzy mają zastępstwo, mogą skorzystać z tej oferty i miło spędzić czas, integrując się z kolegami.

Co roku robimy też ranking najchętniej czytanych  przez młodzież książek i staramy się w miarę możliwości finansowych wzbogacić księgozbiór o nowe pozycje beletrystyczne.

W bibliotece odbywają się także ciekawe spotkania, np. coroczna „Ciechanowska Jesień Poezji” czy ( nowość w naszej szkole) webinaria, tzn. zajęcia na odległość na tematy związane z mediami.

*    *      *

Serdecznie zapraszamy w progi biblioteki, która pracuje w następujących godzinach:

PoniedziałeK:                        9.45 – 13.00

Wtorek:                     8.00 – 12.15 i 13.15-14.00