Chór szkolny Gimnazjum Nr 3

„Muzyka jest wyższym objawieniem niż wszystka mądrość i jakakolwiek filozofi”.
                                                                                 Ludwig van Beethoven

Chór Gimnazjum Nr 3 prowadzony jest przez Panią Emilię Krętkowską. Próby chóry odbywają się w każdy wtorek o godzinie 14.50. W repertuarze znajdują się pieśni patriotyczne, kolędy, utwory muzyki rozrywkowej.
  Chór uczestniczy we wszystkich uroczystościach szkolnych: ślubowanie, święta narodowe, koncerty kolęd, dni otwarte, koncerty dla rodziców.
  Chórzyści spotykają się, gdyż odczuwają muzykę jako magię życia. Na scenie, przez dźwięk i piękny czysty głos stwarzają czarowną atmosferę, dostarczają drgnień serca i wewnętrznych wzruszeń. Kiedy trzeba ich muzyka jest potężnym głosem, budzi i porywa, ale potrafi także być ciszą, wówczas słychać ją najdogłębniej.

Celem działania chóru jest:
- rozwijanie uzdolnień muzycznych młodzieży;
- kształtowanie aparatu głosowego i umiejętności posługiwania się nim;
- wdrażanie do wartościowego spędzania czasu wolnego i pracy nad własnym talentem;
- przekazywanie młodzieży wiedzy o kulturze muzycznej;
- wdrażanie uczniów do aktywności artystycznej;
- dostarczanie radości ze wspólnego muzykowania, a także pozytywnych przeżyć związanych z występami oraz możliwością wykazania się własnymi umiejętnościami;
- rozwijanie umiejętności pracy w zespole poprzez kształtowanie dyscypliny artystycznej oraz poczucie odpowiedzialności za prawidłowe wykonywanie wyuczonych utworów.

W naszym Gimnazjum prowadzony jest również zespół wokalny. Zespół bierze udział w przeglądach i konkursach wokalnych. Zespół istnieje od roku 2014 i na swoim koncie ma wiele nagród.