Koło medialne

Działa w naszej szkole od tego roku szkolnego, powstało jako odpowiedź na propozycje uczniów, by zrobić coś nowego, gdyż ciężko było nadążyć z aktualnościami prasowymi, odkąd prężnie zaczął działać funpage gimnazjum na facebooku.

Członkowie koła zdobywają ogólną wiedzę o mediach: prasa, radio, telewizja, internet. Uczą się też świadomie korzystać ze środków masowego przekazu, zdając sobie sprawę z zagrożeń cyberświata.

Nasze najważniejsze działania w tym roku:

• udział w webinariach, tzn wirtualnych wykładach z dziennikarzami lub wykładowcami uczelni wyższych na tematy związane z mediami;
  •  kurs medialny w ramach programu CEO ( Centrum Edukacji Obywatelskiej ) „Włącz się. Młodzi i media”,
  • próby stworzenia malutkich audycji radiowych we współpracy z członkami szkolnego radiowęzła, na początek przy okazji szkolnych akcji jak „PANDA day”,
  •  zagospodarowanie studia medialnego.

Jeśli jesteś zainteresowany proponowaną tematyką, zapraszamy we wtorki o godz. 14.00 do szkolnej biblioteki. Opiekunem koła jest p. Anna Otłowska, a do grona uczestników zajęć należą głównie uczniowie klas II a i II d.

Zapraszamy :)