Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rezerwacja boiska - Piotr tel.517414158 Organizacja imprez i zawodów sportowych - dyrektor szkoły tel. 23 672 46 71

Gimnazjum nr 3

         4 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 11 rocznicę śmierci Wielkiego Polaka- Karola Wojtyły. Uczniowie obejrzeli widowisko multimedialne poświęcone temu niezapomnianemu Papieżowi, Polakowi i Człowiekowi.

Przypomniane zostały najważniejsze dokonania Jana Pawła II oraz niekonwencjonalne zdarzenia z Jego życia, w których ujawniały się poczucie humoru, pogoda ducha a przede wszystkim widoczna w każdym geście ogromna miłość do drugiego człowieka. Wzruszające pieśni i piosenki pięknie odśpiewane przez chór i solistki także przybliżyły gimnazjalistom postać Naszego Rodaka.

         Delegacje klas zapalały znicze i składały białe kwiaty przed relikwiarzem z relikwiami Jana Pawła II, przy którym honorową wartę pełniły uczennice z kl. II B. Z głośników radiowęzła rozlegał się głos Papieża, głoszącego swoje wyjątkowe orędzia do młodych.

         Na parterze budynku szkoły można było zapoznać się z prezentacją ukazującą osobę Jana Pawła II i jego najbardziej znamienne wypowiedzi oraz za symboliczną kwotę kupić kremówki papieskie, które zostały specjalnie dla nas upieczone i ufundowane przez anonimowych dobroczyńców.

         W przygotowanie obchodów włączyło się bardzo wiele osób, w tym dziewczyny z kl. II b, które realizowały projekt gimnazjalny. Uczniowie dali dowód swojej pamięci, przychodząc do szkoły w strojach galowych.

         Wielu nauczycieli zaangażowało się w upamiętnienie Rocznicy: p. G. Cieślak, p. M. Włoczewska, p. A. Sadłowska oraz ks. Jarosław Szumański- główny pomysłodawca i organizator.

 

Galeria

 

 

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 3 im. Marii Konopnickiej Rights Reserved.