13 kwietnia 2016 r. uczniowie gimnazjum i ich rodzice obejrzeli spektakl „Dlaczego …” zaprezentowany przez Grupę Teatralną Gimnazjum nr 3.

Przedstawienie odnosiło się do współczesnej rzeczywistości, poruszało problemy bliskie każdemu. Przejmujące w swej wymowie- żadnego widza nie pozostawiło obojętnym. Na szkolnej scenie wystąpili: Aleksandra Barańska, Oliwer Białorudzki, Karolina Bielska, Milena Chmielewska, Łucja Furgał, Daria Górniewska, Piotr Jaskólski, Julia Krakowska, Julia Olszewska, Adrian Przybyszewski, Alicja Stypik, Weronika Sychowska, Dorota Szpygiel, Wiktoria Szymczak, Dominika Żądłowska. Po raz pierwszy „aktorzy” korzystali ze wskazówek profesjonalisty- p. Piotra Michalaka, absolwenta naszego gimnazjum. Asystentkami reżysera były: Łucja Furgałi Weronika Sychowska. Śpiewała Alicja Stypik, a opiekę artystyczną sprawował ks. Jarosław Szumański.