Bardzo atrakcyjnie spędziliśmy tegoroczny 1 czerwca- Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Najpierw odbyły się zawody sportowe przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego i techniki.

Uczniowie klas I rozpoczęli zmagania od zadań sprawnościowych. Wzięły w nich udział 4 drużyny składające się i z dziewczyn, i z chłopców.  Wszyscy pięknie walczyli o zwycięstwo, które ostatecznie przypadło kl. I B, za nią kolejno uplasowały się: I C, I D, I E.

Następnie dziewczyny zagrały w ringo (wynik- I miejsce I E, za nią I B, I C, I D), a chłopcy w piłkę nożną (zwyciężyła I B, za nią I D).

Uczniowie klas II pokonali bez problemów rowerowy tor przeszkód- I miejsce zajęła II B, za nią II D, II C, II A. W ringo zwyciężyły dziewczyny z II B i kolejno: z  II D, i z II A. W piłkę nożną wygrała drużyna z II B, II miejsce- zawodnicy z II D. W meczu mistrzów II B z I B wygrała II B  2: 1.

Uczniowie klas III brawurowo pokonali rowerowy tor przeszkód. I miejsce wywalczyła kl. III C, II- kl. III A i III- kl. III B. W ringo zwyciężyły dziewczyny z kl. III E, za nimi kolejno stanęły na podium rywalki z III A i z III C. Turniej piłki nożnej chłopców przygotowali uczniowie z kl. II A, którzy pod opieką p. I. Kińskiej realizowali projekt gimnazjalny. W tych zawodach zwycięstwo odniosła drużyna z III C, na II miejscu- III E, a na III- III B.

Sił nie brakowało- niezawodni rodzice zadbali o smaczny poczęstunek.

Po 11.00 zawitali do nas przedstawiciele policji, straży pożarnej, starostwa oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum TWP wraz z opiekunami. Wizytę tę zawdzięczaliśmy akcji Ogólnopolski Głos Profilaktyki promującej życie wolne od uzależnień, której byliśmy współorganizatorami. Na obrzeżach boiska ustawiły się wóz policyjny, wóz straży pożarnej oraz kocioł z grochówką wojskową (smak nie do osiągnięcia w domowym gotowaniu), ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie i przyrządzoną w kuchni Wojskowej Komisji Uzupełnień. W gronie znamienitych gości byli pan wiceprezydent Krzysztof Kacprzak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego radny Rady Powiatu p. Łukasz Kapczyński, przedstawiciel Straży Pożarnej w Ciechanowie starszy brygadier Arkadiusz Muszyński, komendant Powiatowej Policji młodszy inspektor Grzegorz Grabowski, przedstawiciel Wojskowej komisji Uzupełnień kapitan Tomasz Pietrzak. Uczniowie wysłuchali pięknych życzeń i obejrzeli przygotowane pokazy. M.in. mogli zobaczyć „w akcji” karabin maszynowy AKMS, pistolet maszynowy PM, strzelbę gładkolufową, sprzęt antyuderzeniowy oraz obejrzeć plecakowy miotacz pieprzu. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się narkogogle i alkogogle- symulatory zaburzeń widzenia po narkotykach i alkoholu. Niektórzy chętnie zawierali znajomość z psem policyjnym. O 12. 00 w górę wzleciały balony symbolizujące zdrowe i wrażliwe serca. Wszyscy zebrani położyli prawe dłonie na swoich sercach, wyczuwając rytm ich bicia.

Następnie panie policjantki zaprosiły chętnych uczniów ze wszystkich szkół do udziału w konkursie wiedzy na temat uzależnień. Pytania przypadały losowo, a że cechował je różny stopień trudności, zwycięzcy musieli mieć nie tylko bogaty zasób informacji, ale i szczęście. Najwięcej punktów zdobyli: Alicja Stypik, Daniel Kołecki i Stanisław Kowalski.

Na uwagę zasługiwały z całą pewnością pokazy strażaków, którzy na koniec ochłodzili spragnionych takiej atrakcji wodą z węża strażackiego. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz dronów przygotowany przez Konrada Kowalskiego, studenta Politechniki Białostockiej.

Miłym urozmaiceniem był występ reprezentantek zespołu Namaste.

Oczywiście, w Dniu Dziecka „zwykłe” lekcje się nie odbywały, ale z całą pewnością uczniowie skorzystali i pod względem dydaktycznym, i wychowawczym, i rozwojowym.