Kolejna Noc w Gimnazjum za nami. 3 i 4 czerwca pogoda dopisała, humor i siły także nie zawiodły. Spotkaliśmy się o godz. 19.00 i nie wiadomo jak to się stało, że już nastał ranek następnego dnia. Tegoroczna Noc upłynęła pod znakiem światła i koloru.

Po zapadnięciu zmierzchu urzekł nas występ tancerzy z płonącymi pochodniami (niespodzianka od Rady Rodziców), a o brzasku podziwialiśmy grę barw podczas Festiwalu Kolorów. Nie zabrakło też innych interesujących zajęć. Harcerze z zaprzyjaźnionej 12 PWDH  „Feniks” jak co roku bardzo kompetentnie przygotowali i przeprowadzili grę terenową- zadania były zróżnicowane, ale wszystkie bardzo ciekawe i wymagające współdziałania w grupie. Wielkie dzięki! Były śpiewy przy ognisku, pieczenie kiełbasek, gry planszowe i rywalizacja w grach komputerowych, szukanie skarbów, randki w ciemno i … długo by jeszcze wymieniać. Nawet prozaiczne biesiadowanie przy pizzy i cieście w tych okolicznościach nabierało niecodziennego uroku.

Imprezę przygotowali samorząd uczniowski (brawa dla pań opiekunek) i harcerze, ale do jej powodzenia przyczynili się także obecni nauczycieli i sami uczniowie, którzy potrafili kulturalnie i zgodnie skorzystać z przygotowanych atrakcji. Nie pierwszy to raz okazało się, że nie taki gimnazjalista straszny …