Sprawozdanie z realizacji

planu pracy doradztwa zawodowego na rok szkolny 2015/2016

Termin realizacji I i II semestr roku szkolnego 2015/2016.

Zajęcia odbywały się w ramach konsultacji indywidualnych, pracy grupowej, lekcji  wos  oraz programu „Ekonomia na co dzień” realizowanym w ramach 42 KN.

W I i II semestrze zrealizowano następujące działania:

• Konsultacje indywidualne z zainteresowanymi uczniami wszystkich klas w ramach 42KN w I semestrze.
  • Realizacja programu „ Ekonomia na co dzień” z grupami uczniów w ramach 42 KN- zakres tematów w dzienniku 42 KN.
  • Realizacja tematów z zakresu orientacji zawodowej na zajęciach wos w klasach III.- II semestr
  • Udział uczniów w dniach otwartych w szkołach średnich.
  • Udział uczniów w spotkaniach z dyrektorami szkół średnich zaproszonych do naszej szkoły.
  • Doradztwo zawodowe i rekrutacja cykl zajęć dla poszczególnych klas III w wymiarze 1 godziny.
  • Logowanie do systemu rekrutacji szkół średnich
  • Udział nauczyciela w Targach Edukacyjnych
  • Gromadzenie materiałów informacyjnych o szkołach średnich i ich ofercie – ulotki.

W II semestrze odpowiedzialny nauczyciel przeszedł szkolenie z zakresu rekrutacji elektronicznej.

Opracowała i wykonała

Ilona Kińska

Ekonomia na co dzień.

W II semestrze roku szkolnego 2015/2016 zaplanowano z zakresu programu Ekonomia na co dzień następujące działania.:

1. Konsultacje indywidualne z uczniami z zakresu doradztwa zawodowego w środy 14.00 – 15.00 i czwartki 14.50 – 15.35 sala 6.
  2. Lekcje warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego dla klas III – maj.
  3. Wyjścia klas III na Dni Otwarte szkół średnich.
  4. Spotkania z przedstawicielami szkół średnich na terenie Gimnazjum nr 3.
  5. Gromadzenie materiałów informacyjnych o ofercie szkół średnich na terenie Ciechanowa.
  6. Pomoc uczniom w rekrutacji elektronicznej do szkół średnich – szkolenie dla uczniów, pomoc we wprowadzaniu danych, wydruk podań w pracowni nr 6.

Nauczyciel odpowiedzialny za realizację programu:

Ilona Kińska