Zajęcia koła plastycznego  rozpoczęliśmy w tym roku jesiennym plenerem w Gołotczyźnie. Wzięli w nim udział nowi członkowie - uczniowie klas pierwszych.
Po nasyceniu się pozytywistycznym klimatem dworku  Aleksandry Bąkowskiej, obejrzeniu aktualnych zbiorów muzeum ze szczególnym uwzględnieniem zbiorów malarstwa, udaliśmy się na zajęcia warsztatowe. Tym razem pod czujną i troskliwą opieką pracowników muzeum zgłębialiśmy tajniki batiku ( barwienia lub malowania tkanin przy użyciu wosku). Nie zabrakło też czasu na rekreację, posiłek i integrację przy ognisku. Niezbyt sprzyjająca pogoda nie popsuła nikomu humoru ani radości tworzenia....

opiekun koła
                                                                                                                                                    Irena Turowska