Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej

dla klas pierwszych

W czwartek 20 maja odbył się konkurs wiedzy o Patronce. W zmaganiach uczetsniczyli uczniowie klas 1. Rywalizacja została oceniona indywidualnie i drużynowo przez jury w składzie: p. dyr. A. Zdarożna, p. I. Turowska i p. A. Otłowska.

W tym roku pierwszoklasiści sprawdzili się w turnieju 1 z 10. Punktację drużynową podwyższyły wyniki zadań dodatkowych: recytacja wiersza M. Konopnickiej, plakat ukazujący związki poetki z Ciechanowem, stroje pozytywistyczne uczestników i doping. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, dobrze się bawili, prezentując staranne  przygotowanie. Najlepsze wyniki  indywidualne uzyskali: Klaudia Nowak z klasy 1a – 1 miejsce , Julia Olszewska z klasy 1e – 2 miejsce, Julia Robak z kl.1e i Dominik Jakubowski z kl. 1a – 3 miejsce. Najlepsze drużyny to:

1 miejsce – klasa 1a i 1e, 2 miejsce - klasa 1c, 3 miejsce - klasa 1d.

Konkurs przygotowała  w ramach projektu grupa uczniów z klasy 2c: A. Sobota, M. Szewczak, G. Łyszkowska, A. Przybyszewski, Z. Śmigielska, W. Moszczyńska, W. Lenkiewicz we współpracy z p. M. Skowrońską.

Gratulujemy dobrych wyników pierwszoklasistom! Nasza Patronka byłaby z Was dumna:-)